اخبار

یادداشت عارف درباره عملیات تروریستی اهواز

4

رئیس فراکسیون امید مجلس، در یادداشتی به بررسی عملیات تروریستی اهواز پرداخت و بر ضرورت بررسی نقاط ضعف احتمالی در خصوص مسائل امنیتی و اطلاعاتی تاکید کرد.

رئیس فراکسیون امید مجلس، در یادداشتی به بررسی عملیات تروریستی اهواز پرداخت و بر ضرورت بررسی نقاط ضعف احتمالی در خصوص مسائل امنیتی و اطلاعاتی تاکید کرد.

به گزارش عاشقان، متن یادداشت محمدرضا عارف را که در روزنامه «ایران» منتشر شده است، در ادامه می‌خوانید: «حادثه تروریستی اهواز که منجر به شهادت عده‌ای از هموطنانمان شد، بار دیگر ضرورت حفظ همبستگی ملی در داخل کشور را مورد تأکید قرار داد. ضمن تسلیت مجدد به خانواده‌های محترم شهدای این حادثه تروریستی تلخ، بیان چند نکته در این خصوص حائز اهمیت است.

از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران گروه‌های مختلفی در خارج و بعضاً داخل کشور در صدد ضربه زدن به امنیت نظام جمهوری اسلامی بودند و هدفشان در نهایت سرنگونی نظام بود. در سال‌های اولیه پیروزی انقلاب اسلامی مانند سایر انقلاب‌های دیگر شرایط متلاطمی در کشور حاکم بوده که به همین دلیل شاهد ترورهایی در همان سال‌ها بودیم و متأسفانه در این گونه حوادث برخی از یاران انقلاب را از دست دادیم. آنچه توانست عمر انقلاب اسلامی را به عدد ۴۰ برساند، در درجه اول وحدت بین مسئولان و در درجه دوم وحدت بین مردم و مسئولان  و همبستگی ملی بوده است.

در کنار تنوع قومیتی در داخل کشور که همیشه برای نظام اسلامی یک فرصت تلقی می‌شود، در برهه‌های حساس در طول این ۴۰ سال همیشه شاهد بودیم اقوام و مذاهب مختلف در برابر توطئه‌های مختلفی که علیه کشور ایران صورت گرفته در صف اول مبارزه با این گونه توطئه‌ها و دسیسه‌ها قرار داشتند. از این‌رو در حادثه تروریستی اخیر نیز اقوام مختلف بخصوص قومیت‌های مختلف عزیزی که در استان خوزستان حضور دارند مانند گذشته اجازه نخواهند داد امنیت کشور تحت‌الشعاع برخی خواسته‌های نامشروع قرار بگیرد.

از سوی دیگر با بررسی‌های کارشناسانه و دقیق باید نقاط ضعف احتمالی در خصوص مسائل امنیتی و اطلاعاتی در ارتباط با حادثه تروریستی اهواز احصا و مسئولان مربوطه نسبت به رفع آنها اقدام کنند. یکی از راه‌های تقویت همبستگی ملی رعایت حقوق شهروندی است. متأسفانه در این خصوص نگرانی‌هایی وجود دارد و شایسته نظام اسلامی نیست که بعد از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب در خصوص رعایت حقوق شهروندی بخصوص در دستگاه‌های متولی این موضوع گزارش‌های بعضاً نگران‌کننده به گوش برسد. بویژه درخصوص حقوق شهروندی اقوام، حاکمیت باید بیش از گذشته حساس باشد و بدانیم که کوچک‌ترین غفلت در این زمینه تبعات جبران‌ناپذیری برای نظام اسلامی خواهد داشت. معتقدم در شرایط فعلی رمز ارتقای همبستگی  و وحدت ملی گفت‌وگوی ملی بین تمامی جریان‌ها و اقوام است حتی کسانی که با برخی سیاست‌های حاکمیت در برخی زمینه‌ها مخالف هستند هم باید ذیل چتر نظام اسلامی قرار بگیرند و با آنها نیز زمینه گفت‌وگو را فراهم کرد.»

در باره نویسنده / 

ashegan